تبلیغات
اورانوس فان - دوربین های مدار بسته مخفی
 
اورانوس فان
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
پنجشنبه 31 خرداد 1397 :: نویسنده : فروشنده حرفه ای
دوربین مدار بسته مخفی


دوربین های مدار بسته به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند و هر کدام از آن ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. یکی از انواع دوربین مدار بسته ، دوربین مدار بسته مخفی است. با استفاده از دوربین مدار بسته مخفی می توان اماکن را به صورت نامحسوس، کنترل کرد. دوربین های مداربسته مخفی به انواع زیر دسته بندی می شوند:

دوربین های هالوژنی

دوربین مدار بسته آینه ای

دوربین مدار بسته مخفی مینیاتوری پین هول

دوربین مدار بسته مینیاتوری معمولی

دوربین مدار بسته دتکتوری

دوربین مدار بسته مخفی از نوع آینه ای، در ظاهر به صورت یک آینه محدب است، اما داخل آن یک دوربین مخفی نصب می شود. نکته مهمی که در مورد دوربین مدار بسته مخفی وجود دارد این است که در صورتی که از این مدل دوربین مخفی استفاده می کنید، باید حتماً نور محیط تنظیم را تنظیم کنید تا تصاویر ضبط شده کیفیت خوبی داشته باشند.

دوربین مدار بسته مخفی مدل پین هول ، به گونه ای نصب می شود که امکان تشخیص آن به صورت ظاهری وجود ندارد. فناوری این دوربین ها به گونه ای است که لنز دوربین به صورت یک حفره کوچک قرار داده شده است و از درون این حفره است که تصاویر ضبط می شوند. از قابلیت های این نوع دوربین ها، کیفیت بالای تصویر است. این دوربین ها قیمت بالایی نیز دارند.

دوربین های مدار بسته مخفی مدل هالوژنی، به راحتی در داخل یک لامپ هالوژن جای می گیرند و تصاویر را با کیفیت بالا ثبت می کنند. دوربین مخفی مینیاتوری معمولی، ساده ترین نوع دوربین های مخفی هستند و بیشتر برای کاربردهای شخصی مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین ها ارزان بوده و به راحتی می توانند از دید افراد پنهان بمانند.

  برخی از دوربین های مدار بسته مخفی، قابلیت ثبت تصاویر در شب را دارند. تکنولوژی در این نوع دوربین ها، بر اساس امواج مادون قرمز است. کارایی این دوربین، مانند دوربین مدار بسته نوع پین هول است.

  یکی از انواع جالب دوربین مدار بسته، دوربین های مخفی دتکتوری است. این دوربین ها در ظاهر، به صورت سیستم های هشدار ایمنی آتش سوزی یا سیستم های اعلام سرقت نصب می شوند؛ از این رو به هیچ عنوان قابل تشخیص نمی باشند.

اهیمت استفاده از دوربین مدار بسته کوچک چیست :

دوربین مدار بسته مخفی


  در بسیاری ازموقعیت ها مانند عملیات کنترل نامحسوس و پلیسی، باید یک مکان یا یک محوطه بدون آگاهی افرادمورد نظارت قرار گیرد. دوربین مدار بسته مخفی، به صورتی نصب می شوند که یا از دید افراد مخفی بمانند و یا در قالب یک وسیله خاص نصب می شوند تا قابل شناسایی نباشند.

این نوع دوربین ها را می توان در وسایلی مانند گلدان، لامپ، لوستر، تجهیزات صوتی و تصویری و …، قرار داد.

  به طور کلی دوربین مدار بسته مخفی هم برای نظارت خانگی و هم برای کنترل صنایع و انبارها، کارخانه ها و مراکز تجاری به کار می روند. دوربین های مخفی هزینه کمتری دارند و به همین دلیل کاربردهای گسترده ای دارند.

 مانند تمام انواع دوربین مدار بسته، این مدل از دوربین ها هم به صورت سیم دار و هم به صورت بی سیم مورد استفاده قرار می گیرند. اگر از نوع دوربین مدار بسته مخفی مجهز به سیم استفاده می کنید، باید از طریق اتصال کابل تصاویر را دریافت نمائید؛ برای دوربین مدار بسته مخفی مدل بی سیم، تصاویر ارسالی از دوربین توسط شبکه اینترنت به دریافت کننده ارسال می شوند.

دوربین مدار بسته مخفی در چه مواردی کاربرد دارند؟
  به طور کلی این دوربین ها در مواردی که باید یک سری فعالیت ها و عملیات به صورت غیر محسوس تحت نظر باشند، مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال، در مکان های تجاری، اداره ها، مکان هایی که امکان سرقت و تخلف در آن جا وجود دارد و …، از دوربین مدار بسته مخفی استفاده می شود. سیستم مدار بسته مخفی، کاربرد فرآوانی در عملیات پلیسی دارد؛ شناسایی عوامل جرم، صحنه جرم، تعقیب و کنترل مجرمان و …، همگی توسط این مدل از دوربین ها انجام می شوند.

انواع نصب یک دوربین مدار بسته مخفی :

دوربین مدار بسته مخفی


  برای اینکه این نوع دوربین ها باید از دید افراد مخفی بمانند، در مکان هایی نصب می شوند تا قابل تشخیص نباشند. دوربین مدار بسته مخفی معمولاً به شکل های زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

دوربین مدار بسته مخفی به شکل سنسورهای اطفاء حریق

دوربین مدار بسته مخفی به شکل خودکار و خودنویس

دوربین مدار بسته مخفی در پریزهای برق

دوربین مخفی نصب شده در کیف

دوربین مخفی نصب شده در ساعت و قاب عکس

دوربین مخفی نصب شده در فلش مموری

دوربین مدار بسته مخفی نصب شده در دکمه لباس

دوربین مخفی به شکل پیچ

این دوربین مدار بسته معمولا در فضاهایی استفاده میشود که یا فضای کافی برای نصب دوربین مدار بسته دیگر وجود ندارد و یا جایی که بخواهند یک محیط را بدون آنکه افراد از وجود دوربین در آن محل مطلع بشوند نصب می کنند.

قابلیت های های دوربین مدار بسته مخفی :

انواع دوربین مخفی باسیم و بی سیم از قابلیت های متنوعی برخوردارند. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

محدوده کنترل، نظارت و تصویربرداری در شعاع وسیع

امکان ضبط تصاویر به همراه صوت

کنترل و نظارت بر محیط به صورت آنلاین

دارا بودن قابلیت دید در شب

ضبط تصاویر تا مدت زمان طولانی

دارای سنسورهای حرکتی

عدم نیاز به سیم کشی و برق

عدن نیاز به دستگاه ضبط کننده تصویر

پشتیبانی از ظرفیت بالای حافظه (گیگابایت)

قابلیت بزرگ نمایی و زوم بالا

  به طور کلی قیمت یک دوربین مدار بسته مخفی، به عوامل متعددی همچون قابلیت ها و نوع کاربری آن بستگی دارد. اگر دوربین مخفی دارای ویژگی دید در شب نیز باشد، طبیعتاً قیمت آن افزایش خواهد یافت. البته باید توجه داشت که برخی از انواع دوربین های مدار بسته مخفی، نیاز به کسب مجوز دارند.


دوربین مخفی


این دوربین مدار بسته  از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می گرفته و فقط تکنولوژی ساخت، تراشه، کیفیت تصویر و لنز آن به مرور زمان تکامل یافته و تغییر کرده است.

کیفیت تصویر این نوع دوربین مدار بسته از 400TVL در دوربین های مدار بسته آنالوگ تا 8 مگاپیکسل در دوربین های مدار بسته تحت شبکه می باشد. دوربین مدار بسته مینیاتوری دارای لنز ثابت است که معمولا در فاصله های کانونی 1.7mm و 2.8mm و 3.6mm در بازار موجود هستند.

دوربین مدار بسته پین هول همانند بقیه دوربین های مدار بسته معمول دارای دو کانکتور تصویر و تغذیه 12 ولت می باشد. که برخی از این دوربین های مدار بسته دارای میکروفون  و کانکتور فیش RCA  یا به اصطلاح فیش AV جهت ضبط صدا  می باشد.


دوربین کوچک


ویژگی های دوربین مدار بسته مینیاتوری :

از مزایای دوربین مدار بسته مینیاتوری می توان به کوچک بودن و جاگذاری در محلی که به طور کامل از دید عموم مخفی شود، نام برد.

از معایب برخی دوربین مدار بسته مخفی یا مینیاتوری می توان به غیر واقعی بودن یا محدب بودن تصویر آنها در فواصل نزدیک اشاره کرد. چون هر چه لنز دارای قطر بیشتری باشد در فاصله های نزدیک، تصویر واقعی تری را ارائه می کند. این نوع دوربین مدار بسته به دلیل کوچک بودن و چون به عنوان دوربین مدار بسته مخفی از آن استفاده می شود، معمولا فاقد دید در شب یا همان Infra-red می باشد.
نوع مطلب : دوربین مدار بسته ، دوربین مداربسته ahd ، دوربین مداربسته ip ، دوربینهای جاسوسی ، قیمت دوربین مدار بسته بیسیم ، دستگاه دوربین مدار بسته ، دوربین بیسیم ، خرید دوربین مخفی ، دوربین مداربسته وایرلس ، فروش دوربین مدار بسته ، 
برچسب ها : انواع دوربین مدار بسته مخفی، تعمیر دوربین مداربسته، خرید دوربین ریز، خرید دوربین کوچک، خرید دوربین مخفی، خرید دوربین مدار بسته، خرید دوربین مدار بسته مخفی،
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : فروشنده حرفه ای
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :